Votum poleca swój hybrydowy system nadzoru wizyjnego. Obniża on koszt tradycyjnej ochrony fizycznej o 50 do 70 %, przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonej usługi. Autorski system Votum jest hybrydowym nadzorem wizyjnym, łączącym wideonadzór online z systemem alarmowym z wideoweryfikacją. System ten przekazuje wiedzę o stanie bezpieczeństwa obiektu bez udziału pracowników ochrony fizycznej, przez to daje klientowi spore oszczędności.

Wideonadzór Wideonadzór jest stosowany w ochronie zakładów pracy, zarówno w trakcie ich funkcjonowania jak i po godzinach pracy. Dotyczy to też magazynów, domów prywatnych. Obniża znacznie koszty ochrony. Wideonadzór może być zamontowany u klienta na dwa sposoby. Poprzez modernizację systemu telewizji przemysłowej klienta przystosowującej system do potrzeb Votum lub poprzez instalację całkowicie nowego systemu.

Podgląd z kamer zamontowanych w chronionym obiekcie uruchamia się, gdy włączy się system alarmowy w obiekcie lub automatycznie, w uzgodnionym z klientem przedziale czasowym. Obraz z kamer transmitowany jest do czynnego całodobowo centrum dyspozytorskiego i wyświetlany na monitorach wielkoformatowych. Gdy operator wspomagany przez zaawansowanay system analizy obrazu wykrywa obecność osób niepożądanych, natychmiast informuje o tym dyżurnego agencji. Dyżurny kieruje na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny, który podejmuje działania zgodnie z ustalonymi procedurami. Technicznie jest też możliwe, by właściciel obiektu samodzielnie obserwował chroniony teren. Montaż wideonadzoru obniża też ilość prób włamań, ponieważ widok zainstalowanych kamer działa odstraszająco.

System alarmowy z wideoweryfikacją Jest to najnowocześniejsza bezprzewodowa technologia nadzoru przedsiębiorstw, domów, ale także budów i inwestycji drogowych. Obniża koszty ochrony o 50 do 70 % i skutecznie zastępuje stacjonarną ochronę fizyczną. System działa również w terenie nieuzbrojonym, w oparciu o baterie zasilające system przez 2 lata. Jest odporny na mrozy i upały. System aktywizują czujniki ruchu, które uruchamiają kamerę. Informacja jest przekazywana łączami GSM/GPRS. Nagrany krótki film przekazywny jest do centrali, gdzie obserwator ustala, czy w polu widzenia kamer znajduje się niepożądana osoba, czy też nieistotny obiekt w ruchu.
Dodatkowo obiekt może być wyposażony w kamery stacjonarne zapewniające ciągłą rejestrację obrazu. Ta technologia weryfikacji obrazu ogranicza wyjazdy patrolu interwencyjnego wyłącznie do realnego zagrożenia.

Votum dobiera rozwiązania do potrzeb klienta. Informacje: info@votumochrona.pl