Firma P.U.H. „VOTUM” świadczy  usługi w zakresie kompleksowych dostaw i instalacji systemów telewizji przemysłowej CCTV dla podmiotów państwowych, firmy prywatnych bez względu na ich wielkość, lokalizację i charakter.
Specjalizujemy się w profesjonalnym doradztwie, projektowaniu i wykonawstwie video nadzoru. Oferujemy również usługi serwisowe i konserwacyjne systemów i elementów video nadzoru CCTV.  Nasze 23 letnie doświadczenie, oraz długa lista referencyjna gwarantują świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Instalacje systemów telewizji przemysłowej CCTV realizujemy w oparciu o sprawdzone urządzenia renomowanych firm, takich jak Samsung, Panasonic, Siemens, Bosch, Sanyo, Novus, Ganz, D-Max, e-XaltoMONITORING WIZYJNY (VIDEO NADZORU)

W celu poszerzenia zakresu ochrony, jako jedna z nielicznych firm w województwie kujawsko-pomorskim i Lubuskim wprowadziliśmy w chronionych obiektach system telewizji dozorowej wykorzystujący sieci LAN, WAN itp. do przesyłania obrazu, z zainstalowanych w obiekcie kamer, do czynnego całodobowo Centrum Monitoringu – monitoring wizyjny. Systemy detekcji oraz funkcja sterowania kamerami obrotowymi (PTZ), które zawiera program video nadzoru znakomicie ułatwiają pracę osobom sprawującym nadzór, zwiększając pewność wykrycia intruza w obiekcie i umożliwiając natychmiastowe wysłanie patrolu interwencyjnego. Zaletą systemu jest również możliwość samodzielnego sprawowania obserwacji obiektu przez osoby zainteresowane, np. właściciela. Jest to systemem rejestracji obrazu z możliwością transmisji do tzw. klientów zdalnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie kompresji obrazu, nasz monitoring wizyjny jest idealny do cyfrowego obserwowania poprzez media o niskiej przepustowości jak GSM/GPRS. Metoda kompresji różnicowej, zachowując doskonałą jakość obrazu, pozwala na dłuższe nagrywanie niż przy systemach konkurencyjnych (przy jednakowych wielkościach archiwów). Algorytm nagrywania z kompresją różnicową nie zastępuje całej klatki, a jedynie tą jej część, która się zmieniła. Rozwiązanie to pozwala na video nadzór do 60 dni z 16 kamer na dysku wielkości 500 GB. Bardzo trudno osiągnąć te parametry w systemach używających kompresji MPEG-4 lub Wavelet. Dostęp do bazy danych może być realizowany za pomocą każdego połączenia wykorzystującego protokół TCP/IP. Nasza instalacja kamer pozwala to na zdalny monitoring zarówno w sieci lokalnej LAN, jak i z każdego miejsca na świecie, z wykorzystaniem łączy internetowych. Aplikacja klienta również używa kompresji różnicowej, co pozwala na zminimalizowanie ilości przesyłanych danych w sieci LAN, a także sprawia że obraz jest płynny również przy „wolnych” połączeniach jak Dial-Up (połączenie telefoniczne)i GPRS.

Aplikacja kliencka umożliwiająca monitoring wizyjny może pracować zarówno na systemach operacyjnych Windows 98/2000/XP/Vista jak i na przenośnych komputerach typu PocketPC (PDA) lub telefonach komórkowych pracujących w oparciu o System Operacyjny np. typu Windows Mobile lub platformie SmartPhone. Aplikacja kliencka na telefony komórkowe i PocketPC pozwala na zdalny monitoring z dowolnego miejsca na ziemi bez użycia żadnych dodatkowych urządzeń. W takiej sytuacji ochrona ma pełny dostęp na żywo do kamer używając prostego PDA z dostępem do sieci bezprzewodowej. Takie rozwiązanie pozwala na efektywny wzrost bezpieczeństwa i zmniejszenie ilości strażników. Cyfrowy system rejestracji obrazu to doskonałe rozwiązanie do zdalnego monitoringu wizyjnego wielu instalacji rozproszonych na dużym obszarze. Połączenie z aplikacją serwerową może być uzyskane zarówno przy wykorzystaniu technologii przewodowej jak i bezprzewodowej, takiej jak GPRS/EDGE bazującej na protokole TCP/IP. Aplikacja ta na urządzenia mobilne pozwala na szybki i łatwy dostęp do obrazu „na żywo” z serwera VDRS, wykorzystując sieć operatora telefonii komórkowej. Archiwa i obraz „na żywo” mogą być przeglądane z każdego miejsca na ziemi w pełnym kolorze na ekranie telefonu komórkowego. Aplikacja klienta obsługuje najbardziej popularne telefony komórkowe oparte na SymbianOS, PocketPC i Smartphone, Android.

Korzyści monitoringu wizyjnego

 • wysokie bezpieczeństwo mienia firmy.
 • zdalna kontrola pracy pracowników – wzrost wydajności.
 • szybkie wykrywanie sytuacji niebezpiecznych.
 • możliwość stałego podglądu poprzez połączenie internetowe z każdego miejsca na świecie.
 • instalacja kamer pozwala na kontrolowanie obiektów podczas nieobecności pracowników.
 • możliwość zidentyfikowania pracownika bądź klienta, który akurat znalazł się w miejscu, do którego nie powinien mieć dostępu.
 • obraz z kamer monitoringu wizyjnego można wykorzystać w promocji firmy, umożliwiając klientom spojrzenie przez wybraną kamerę na stronie www lub dołączając filmik do promocyjnego CD-ROM,
 • bezpośrednie i zdalne sterowanie,
 • redukcja etatowych pracowników ochrony wchodzących w skład służby ochrony obiektu lub obszaru,
 • zautomatyzowanie obiektu,
 • podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach niebezpiecznych ale korzystnych geograficznie (wzgórza, lasy, pola),
 • przeciwdziałanie i wykrywanie nieuczciwych praktyk dokonywanych przez pracowników, sprzedawców, klientów oraz dostawców
 • video nadzór i rejestracja materiału z kamer i alarmów poza obiektem, nawet w przypadku większych wypadków na obiekcie, nagrany materiał może zostać wykorzystany jak dowód w przypadku kradzieży bądź wypadku.

Monitoring wizyjny jest usługą, dzięki której znacząco podnosi się poziom bezpieczeństwa chronionych obiektów, ludzi oraz mienia. Korzystamy z niezawodnych urządzeń monitorujących, które pomagają w szybkim reagowaniu w sytuacji zagrożenia.

Monitoring wizyjny, montaż i instalacja kamer oraz video nadzór to usługi, które świadczymy w następujących miastach:

Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz, Nakło, Szubin, Kowalewo, Osielsko, Chełmno, Rypin, Żnin, Koronowo, Kowalewo Pomorskie.